English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه واحد همتا پروري موسسه ملي توسعه تحقيقات علوم پزشكي ايران - گرانت تحقيقاتي

بسمه تعالي

 

کلیه معاونین محترم پژوهشی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی/ سازمان‌های وابسته (...)                

 

     با سلام و احترام

با عنایت به ابلاغ مقام محترم وزارت در خصوص اجرای برنامه عملیاتی مشترک دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته در سال 1396 (نامه شماره 660/100 مورخ 28/01/96) به منظور دستیابی به پیامدهای مورد انتظار آن و در نهایت توسعه کیفی و کمی تحقیقات و فناوری سلامت در کشور و لزوم اجرایی شدن برنامه واحد همتاپروری مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران،  فراخوان دریافت پروپوزال گرانت‌های تحقیقاتی از متقاضیان شرکت در طرح فوق الذکر بشرح ذیل اعلام میگردد.

خواهشمند است مقرر فرمایید فراخوان ذیل به نحو مقتضی به اطلاع اعضاء محترم هیات علمی آن دانشگاه/ دانشکده رسانده شده و نتایج پس از جمع آوری فرم های درخواست و بررسی توسط جنابعالی و دو نفر عضو منتخب شاخص (پژوهشی - آموزشی) در آن دانشگاه جهت بررسی و داوری نهایی به دفتر کشوری تحقیقات دانشجویی ارسال گردد.

شرایط و فرایندهای این گرنت بشرح ذیل میباشد:

1- این گرنت در سال جاری به 40 نفر از اعضا هیات علمی برجسته و توانمند دانشگاه/ دانشکده/پژوهشکده و یا مراکز تحقیقاتی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مرتبه استادی و شاخص اچ برابر یا بالاتر از 15 (H-index ≥15) پس از دریافت اعلام آمادگی عضو هیات علمی و معرفی دانشجو توسط استاد اعطا میگردد.

2- میزان این گرانت 500 میلیون ریال بوده و به عضوهیات علمی متقاضی پس از درخواست، تائید معاونت پژوهشی دانشگاه ذیربط و داوری نهایی پروپوزال ارسالی در موسسه در طی 4 قسط پرداخت خواهدشد.

3- این گرنت به دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته های دکتری عمومی پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و دانشجویان رشته های کارشناسی ارشد با معدل بالای 15 و دارای مدرک زبان معتبر (یا کسب آن در طی 6 ماه اول دوره) و علاقه مند به تحصیل در رشته های تحصیلات تکمیلی با رعایت مفاد منعقده در تفاهم نامه­ی فی مابین تعلق میگیرد.

4-  در طی این دوره یک تا سه ساله استاد راهنما با معرفی دانشجوی واجد شرایط از طریق یک برنامه ریزی دقیق آموزشی- پژوهشی در رشد و شکوفایی علمی دانشجوی معرفی شده اقدام کرده و با فرایند مرید و مرشد زیربنای لازم در جهت پرورش علمی- فرهنگی دانشجو را فراهم میکند. استاد راهنما با ارائه پایان نامه کلیه امور پژوهشی دانشجو را به عهده گرفته و پس از پایان فرایندهای تحقیقاتی مقاله حاصل را در یکی از برترین مجلات دنیا به چاپ خواهد رساند. پس از طی این دوره، دانشجو پس از شرکت و قبولی در رشته های تخصصی و یا Ph.D. زیر نظر همان استاد دوره تحصیلی آتی خود را گذرانده و مجددا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

برون­ده­های مورد انتظار از هر دانشجو در پايان دوره:

·                    اخذ ديپلم پژوهشی (طبق تعريف معاونت تحقيقات و فناوری وزارت).

·                    ارائه و انجام يک طرح تحقيقاتی مرتبط با رشته تحصيلی در طول دوره.

·                    انتشار حداقل يک مقاله SJR-Q1 غيرپولی خارج از کشور، منتج از طرح تحقيقاتی انجام يافته در طول دوره.

·                    ارائه گزارش به صورت شفاهی پس از چاپ مقاله در حضور هئيت داوری معرفی شده از سوی دفتر تحقيقات دانشجوئی وزارت.

5- نتایج بررسی مدارک ارسالی پس از طی مراحل فوق الذکراز طریق وب سایت مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) اعلام خواهد شد.

 

6- دریافت این گرنت در سال جاری کاملا رقابتی بوده و استاد متقاضی در یک صفحه  A4با معرفی خود و دانشجوی معرفی شده، فرایند های آموزشی پژوهشی که در طی آن مقرر است دانشجو را تربیت و ارشاد نمایند را معین  و مشخص می فرمایند. معاونت پژوهشی درخواست ها را جمع آوری کرده و با نظر دو نفر از اعضا هیات علمی با سابقه درخشان آموزشی پژوهشی دانشگاه آنها را بررسی و نتیجه را به دفتر کشوری تحقیقات دانشجویی معرفی مینمایند. بدیهی است ارسال پروپوزال و یا معرفی فرد از طرف دانشگاه متبوع، به منزله دریافت گرنت فوق الذکر نبوده و مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) هیچ گونه تعهدی در این خصوص نخواهد داشت


١٣:٠٩ - يکشنبه ١١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٧١٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٥خروج